Bakir Dev Fúsi (Virgin Mountain)

Senaristi ve yönetmenliğini Dagur Kári’nin yaptığı Bakir Dev Fúsi (Virgin Mountain), 2015 yılında gösterime girmiş İzlanda yapımı drama filmidir. Başrollerinde Gunnar Jónsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Sigurjón Kjartansson’ın yer aldığı film 94 dakika (1:34 st) sürmektedir. Filmin IMDB puanı ise 7.5’tir.

Bakir Dev Fúsi (Virgin Mountain) Film Konusu

Fusi 43 yaşında olmasına rağmen hala annesi ile yaşayan bir bireydir. Henüz evlenmemiş ve belki de hiç kız arkadaşı olmamıştır. Filmde 43 yaşında olup hala annesi ile yaşamak ele alınmaktadır. Daha doğru 43 yaşına gelmiş ve hala bir aile kuramamış olmayı konu alıyor.

Kendi halinde, kimsenin tavuğuna kış demeyen, iri yapılı, cüsseli, minik kalpli Fusi, havalimanında yer hizmetlerinde çalışmaktadır. İri yarı cüssesi ve sakin tavırları ön plandadır. Kendi dünyasında yaşayan ve genelde oyuncaklar ile zaman geçirmeyi sevmektedir Fusi. Apartmana yeni taşınan ailenin kızı ile tanışan Fusi, sıklıkla bu küçük kızla karşılaşmaktadır. Birlikte oyun oynamak isteyen kız, Fusi’nin hep erkek oyuncaklarına sahip olduğuna serzenişte bulunur.

Annesinin erkek arkadaşı tarafından, doğum gününde Fusi’ye dans okulu kaydı hediye etmesiyle ilk kez bir kadınla yakınlık kurmaya başlamıştır. Katıldığı bir çok ortama ayak uyduran, ama sonunda muhabbetin dönüp dolaşıp Fusi’nin ilişkilerine geldiği durumlar da mevcut.

Fusi’nin kız arkadaş edinmesi annesini üzmüştür. Birlikte yaşamaya alıştığı Fusi’nin kendisini terketmesinden korkmaktadır. Film oldukça sakin geçmektedir. Özellikle Fusi’nin hayata bakış açısı, sakinliği, bir çocuk kadar temiz kalbi ve kız arkadaşı ile ilişkisi anlatılmaktadır. Film sonunda yoğun bir duygu yükü yaşatmasa da “evet güzel filmdi” dedirtiyor. Şimdiden iyi seyirler diliyorum.

Bakir Dev Fúsi (Virgin Mountain) Film Oyuncuları

Gunnar Jónsson, Ilmur Kristjánsdóttir, Sigurjón Kjartansson, Margrét Helga Jóhannsdóttir, Franziska Una Dagsdóttir, Arnar Jónsson, Thorir Sæmundsson, Þorsteinn Gunnarsson

Bakir Dev Fúsi (Virgin Mountain) Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş