Calvary

2014 İrlanda yapımı olan Calvary filmi; dram konulu olup, senaryosunu ve yönetmenliğini John Michael McDonagh imzalıdır. Başrollerinde Brendan Gleeson, Chris O’Dowd, Kelly Reilly’in yer aldığı Calvary filmi 102 dakika (1:42 st) sürmektedir. Filmin IMDB puanı ise 7.4’tür.

Calvary Film Konusu

Görevli olduğu kilisede dini vazifelerini olması gibi yerine getirmeye çalışan Rahip James, günah çıkarmaya gelen biri tarafından pazar günü sahilde öldürüleceğini ve bunun için hazır olması gerektiğini söyleyerek kiliseden ayrılır. Rahip James; gerçekten izlerken bir din adamı olarak, yapması gereken her şeyi yaptığına tanıklık ediyorsunuz. Sinirlenmeyen, hoşgörü gösteren, iyi niyet besleyen biri olarak gerçekten oynadığı rolün hakkını vermektedir. İyidir, gerçekten iyi bir rahiptir. Tehdit edilmesinin ardından filmde; Rahip James’in, Pazar gününe kadar ki yaşantısı beyazperdeye aktarılıyor. Günlük yaşantısı, dini görevleri ve kızı arasındaki diyalogları geçiyor. Tabi bu arada kilisesi ateşe veriliyor, köpeği öldürülüyor. Filmi izlerken Pazar gününe kadar Rahip James’in; “Polise haber verecek mi, yoksa öldürülmeyecek mi yada kaçıp gidecek mi” şeklinde hislere kapılıyorsunuz. Film içerisindeki karakterleri dikkatle takip etmeye başlıyorsunuz. Film başrollerini oynayan Rahip James’in (Brendan Gleeson) yedi günlük ruhsal yaşantısını gözler önüne seriyor. Brendan Gleeson, oyunculuğu ile gerçekten müthiş bir değer katmış filme. Sıkılmadan ve keyifle izleyeceğiniz bir film olacaktır.

Calvary Film Oyuncuları

Brendan Gleeson, Chris O’Dowd, Kelly Reilly, Aidan Gillen, Dylan Moran, Isaach De Bankolé, M. Emmet Walsh, Marie-Josée Croze, Domhnall Gleeson, David Wilmot, Pat Shortt, Gary Lydon, Killian Scott, Orla O’Rourke, Owen Sharpe

Calvary Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş