Can Dostum (Intouchables) Filmi

Can Dostum (Intouchables) filmi, yönetmenliğini Olivier Nakache ve Éric Toledano’nun üstlendiği; komedi, dram türündeki 2011 Fransız yapımı bir filmdir. Başrollerini François Cluzet ve Omar Sy paylaşmaktadır. Fransa’da vizyona girdiği 2 Kasım 2011 tarihinde ülke tarihinde en çok seyirci sayısına ulaşan film oldu. Film sekiz kategoride César Ödülü’ne aday gösterilirken, filmdeki performansıyla Omar Sy En İyi Erkek Oyuncu Ödülü almış. Filmin IMDB puanı 8,6 ve 112 dk (1:52 Saat) sürmektedir.

Can Dostum Intouchables Filmi

Can Dostum (Intouchables) Filmi Konusu

Philippe (François Cluzet) yamaç paraşütü kazası geçirerek boynundan aşağısı felç olan zengin bir adamdır ve Driss (Omar Sy) ise kendisine yardımcı olması adına yanına aldığı bakıcı rolündedir. Driss aslında işsizlik maaşını almak için yanı gittiği Philippe’nin, rahat tavırları ve doğallığıyla dikkatini çekmiştir. Herkes Philippe’ye aciz, zavallı gözüyle bakarken, Driss ise gayet normal bir insanmış gibi davranıyor ve bu tavır Philippe’nin hoşuna gidiyor. Hiçbir işten anlamayan Driss zamanla her işin üstesinden gelerek Philippe ile iyi bir dost ilişkisi içerisinde giriyor.

Can Dostum Intouchables Filmi

Philippe’nin kurulu düzenin tam ortasında yer alan Driss, var olan düzene ayak uydurmaktan ziyade kendi düzenini kurarak herkesi bu düzene katıyor. İşin komedi kısmı ise burada başlıyor. Philipe uzun zamandır yapmadığı birçok şeyi tekrar yapmanın, denemenin keyfini çıkarıyor. Drama kısmına üzülmek aklınıza gelmezken, komedi kısmının sizi güldüreceğine emin olun. Bir ara filmin bitmemesini istediğim an bile oldu 🙂 Doyurucu bir keyif için mutlaka izleyin.

 

2 Yorum
 • ayşegül emir
  10:40h, 18 Haziran 2018 Cevapla

  çok güzel,anlamlı ve etkileyici bir film.

  • HalukEkinci
   21:42h, 29 Haziran 2018 Cevapla

   Kesinlikle. Çok beğendiğimi söyleyebilirim.

Ne düşündüğünü bizimle paylaş