The Paradise Suite – Cennet Apartmanı

Hollanda yapımı olan The Paradise Suite – Cennet Apartmanı filmi 2015 Dram konuludur. Senarist ve Yönetmenliği Joost van Ginkel tarafından yapılan film 123 dakika (2:03 st) sürmektedir. Filmin başrollerinde ise Anjela Nedyalkova, Boris Isakovic, Erik Adelöw yer alırken, IMDB puanı : 7.3’tür.

Cennet Apartmanı – The Paradise Suite Film Konusu

Filme başlamadan önce olayın bir apartmanda geçtiğini düşünüyordum ki, öyle değilmiş. Filmin içerisinde olaylar bir süre sonra tek bir adam Ivica’nın etrafında toplanmaktadır. Jenya; annesiyle yaşayan genç bir kız iken, fotoğraf çekiminde seçilerek, şirket tarafından Amsterdam’a götürüleceği haberi kendisini ve annesini oldukça sevindirir. Kendisiyle birlikte iki kız daha seçilmiştir. Elbette gittikleri şehirde onları bambaşka bir hayat beklemektedir. Jenya ve iki kız arkadaşı tecavüz edilerek genelevlerde çalıştırılmaya zorlanır. Lukas ise çok iyi bir orkestra şefidir ve kısa süre sonra gerçekleşecek konseri için hazırlıklar yapmaktadır. Oğluyla arasında bir baba-oğul ilişkisinden daha soğuk bir ilişki hakimdir. Bu ilişki oğlunun evden kaçmasına sebep olacaktır. Yaya ise kendi halinde bir çiçek şirketinde çalışırken, kendisini hiç ilgilendirmeyen fakat aynı yerde yaşadıkları kadının kirasını ödemek için, gece kulübünde çalışırken bulur kendini. Yaya, burada Jenya ile tanışır. Seka ise anlam veremediğim bir şekilde Ivica’dan nefret etmektedir. Ivica ise; Jenya’yı genelevde çalışmaya zorlayan, Yaya’nın da mecbur kalıp yanında çalıştığı kişidir.

Filmde bir taraftan ciddi bir trajedi yaşanırken, diğer yandan bir ailenin çocukları arasındaki ilişkinin yanı sıra kin tutmuş bir kadının da hikayesi anlatılmaktadır. Film hayatın bir başka yüzünü çok ciddi ve açık bir şekilde gözler önüne sürmüştür. Kendi evinde eşinin kocası, çocuğunun masum babası gibi yaşayan Ivica’nın aslında o kadar da masum olmadığını da gösteriyor. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. +18 sahnelerin de oldukça yer aldığını da belirteyim.

Cennet Apartmanı – The Paradise Suite Film Oyuncuları

Anjela Nedyalkova, Boris Isakovic, Erik Adelöw, Issaka Sawadogo, Jasna Djuricic, Magnus Krepper, Raymond Thiry, Victoria Koblenko, Sigrid ten Napel, Dragan Bakema, Jeroen Spitzenberger, Yootha Wong-Loi-Sing, Babetida Sadjo

Cennet Apartmanı – The Paradise Suite Film Fragmanı

 

 

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş