Demolition – Yeniden Başla

Amerika yapımı olan Demilition – Yeniden Başla filmi Dram konulu olup 2015 yılında gösterime girmiştir. Yönetmenliğini Jean-Marc Vallée’ın yaptığı ve senaryosunu Bryan Sipe yazdığı filmin başrollerinde ise Jake Gyllenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper yer almaktadır. 101 dakika (1:41st) süren filmin IMDB puanı ise 7.0’dır.

Demolition – Yeniden Başla Film Konusu

Filmin hemen başında Davis ve karısı arabayla seyahat ederken buzdolabının su akıtması üzerine sohbet etmektedirler. Ve o sırada trafik kazası geçirirler. Davis küçük sıyrıklarla atlatırken karısı hayata veda etmiştir. Sanırım Davis olayın sıcaklığından dolayı ölümü kabul etmemiştir. Hastanede beklerken otomat cihazına para atıp, cihazın takılması sonucu bunu firmaya bildirir. Aslında bir insan neden böyle birşey yapar diye düşündüm. Psikolojik olarak çöküntü içinde olan insanın en küçük şeylere bile hassas olabileceğini düşündüm. Davis bu bildirme işini biraz abartarak, içinde bulunduğu durumu da mektuplarına yazar. Bir gün firmanın müşteri hizmetlerinden aranır ve film başlar.

Aslında filmde kariyerli bir yaşantısı olan Davis’in, hayatta herşey istediği gibi giderken eşinin ölümünün depresif yanları ortaya çıkmıştır. Hatta ipuçları birleştirilince çocukluğuna kadar giden bir yolculuğa çıkmıştır aslında. Her ne kadar karısını sevmediğini söylese de, sürekli bir ikilem içerisinde olduğu oldukça göze batıyor. Karısının ölümünden sonra otomat şirketine yazdığı mektup ile Davis’in hayatı bambaşka bir yöne gidiyor.

Filme genel olarak baktığımızda bir insan nasıl depresyona girer ve bastırılmış duyguları nasıl ortaya çıkar diye bakabiliriz. Filmin IMDB puanı 7.0 olsa da bu puanı hakettiğini düşünmüyorum. Yani açıkçası filmin sonlarına doğru bitirici vuruşun yapılacağını “hadi yaa” diye şaşıracağım bir son beklemiştim ki, beklentime karşılık vermedi. Belki de sizin beklentinize karşılık verir 🙂

Demolition – Yeniden Başla Film Oyuncuları

Jake Gyllenhaal, Naomi Watts, Chris Cooper, Judah Lewis, C.J. Wilson, Polly Draper, Malachy Cleary, Debra Monk, Heather Lind, Wass Stevens, Blaire Brooks, Ben Cole, Brendan Dooling, James Colby, Alfredo Narciso

Demolition – Yeniden Başla Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş