Denial

ABD ve İngiltere yapımı olan ve Ekim 2016’da gösterime giren Denial Filminin yönetmenlik koltuğunda Mick Jakson otururken, filmin başrollerinde ise Rachel Weisz, Tom Wilkinson ve Timoty Spall yer almaktadır. Biyografi, Drama konulu olan film 109 dakika (1:49 st) sürerken, filmin IMDB puanı ise 6,4’tür.

Denial Film Konusu

Amerikalı tarihçi olan Deborah Esther Lipstadt’ın (Rachel Weisz) bir grup öğrenciye II.Dünya Savaşı’nda yaşanan Yahudi soykırımı hakkında bilgi verirken, bir başka tarihçi İngiliz yazar David Irving’e (Timothy Spall)’i yalanlamasıyla başlıyor film. Seminer esnasında salonda bulunanlar arasında yer alan İngiliz Yazar David Irving, Amerikalı tarihçi Deborah’ı İngiltere’de mahkeme vermesiyle herşey başlıyor.

İngiliz kanunlarının farklı işlemesi sonucu gerçekleşen durumlara anlam veremeyen Deborah, İngiltere’deki en iyi avukatla anlaşıp, avukat ve ekibinin söylediklerini uygulamaya başlar. Elbette bir yandan başarılı bir grup avukat ve diğer yandan İngiliz Yazar ve Avukat olan David Irving’ın savunmaları gerçekleşir.

İngiltere’de iddiayı savunan kişinin, iddiasını ıspatlamak yerine suç duyurusunda bulunduğu kişinin durumun böyle olmadığını ispat etmesi gerekiyor. Mahkeme salonlarında geçen filmde David Irving gerçekten başarılı bir şekilde kendini savunuyor ve karşı tarafı zor durumda bırakıyor. Duruma sinirlenen Deborah’ı ise avukatları sakinleştirmeye çalışıyor. Avukatların yönlendirmelerine akıl erdiremeden de olsa söylenenlere uymak zorunda olduğunu anlayan Deborah, istediği sonuçlara almaya başlamıştır.

Çetin geçen bir duruşma filmi, tarafların birbiri hakkında söylem ve iddiaları, iddialarını savunmaları… Gerçekten güzel sahnelenen bir hukuk mücadelesini anlatıyor.. İzlemeye değer diye düşündüğüm filmler arasında. Şimdiden keyifli seyirler diliyorum.

Denial Film Oyuncuları

Rachel Weisz, Tom Wilkinson, Timoty Spall, Andrew Scott, Jack Lowden, Caren Pistorius, Alex Jennings, Harriet Walter, Mark Gatiss, John Sessions, Niki Amuka Bird,

Denial Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş