Ekşi Elmalar

İsmine bakıldığında belki de çok çağrışımcı olmayabilir, heyecan yaratmayabilir ama, bence yılın en iyi filmi olmaya aday. Yılmaz Erdoğan’dan bir başka film mühendisliği diyebiliriz. Dram ve Komediyi ayarında tutturabilmiş, hatta isterse seyirciye rahatlıkla acı çektirebileceğini söyleyebilirim. Sanki “Bu kadar yeter” diyerek insafa gelmiş. Konusu, oyuncu kadrosu ve kendine has üslubu ile Yılmaz Erdoğan’ın yönetip, oynadığı Ekşi Elmalar Film’i muhteşem olmuş.

Ekşi Elmalar Film Konusu

Şehrin en güzel bahçesinde yaşayan, şehrin en güzel üç kızı, elbette Belediye Reisi (Yılmaz Erdoğan) Aziz’in kızları. Sert mizacı, kuralcı, despot bir baba ve evlenmek için can atan üç kızının hikayesini anlatıyor. Küçük bir şehir olan Hakkari’de kızların ev, bahçe, tarla işlerinden başka hiçbir sosyal yaşamları yoktur. Evlilik çağına gelmiş ve eş aramaları konusundaki trajikomik olaylar sahneleniyor.

Taliplisi çok olan kızlar kendi istedikleri eş adayı ile evlenebilmek adına her türlü şeyi yapmaya çalışmaktadırlar ama, son söz her zaman Aziz Reis’indir. İki kızı Hakkari’de evlendiren Aziz Reis, dönemin şartları gereği Antalya’ya göç etmek zorunda kalır.

Muazzez (Zeynep Farah Abdullah) ise Hakkari’ye ziyarete gelen Şino (Ersin Korkut)’un akrabası olan ve kendisine şampuan hediye edip, okuma yazmayı öğreten Özgür’ü beklemektedir. Kimseye söylememesine rağmen, evlenmek istemeyişin altında Özgür’ü bekleyişi yatmaktadır.

Ekşi Elmalar Filmi - Yılmaz Erdoğan

Ekşi Elmalar Oyuncu Kadrosu

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Ekşi Elmalar Film’inde, başrollerde; Zeynep Farah Abdullah, Şükran Ovalı ve Songül Öden’in yanı sıra Şükrü Özyıldız, Fatih Artman, Ersin Korkut, Caner Cindoruk, Cezmi Baskın ve Belediye Reisi rolünde Yılmaz Erdoğan yer alıyor.

Ekşi Elmalar Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş