Fury

Fury filminin başrollerinde Brad Pitt, Shia LaBeouf ve Logan Lerman yer alırken, filmin senaryosunu ve yönetmenliği ise David Ayer üstlenmiştir. Aksiyon, Dram ve Savaş kategorilerinde yer alan Fury’in 2014’de vizyona girdi. İkinci dünya savaşının son dönemlerini anlatan filmde; Brad Pitt tank çavuşu olarak yer alıyor. Uzun yıllar birlikte savaştığı arkadaşlarının arasına yeni çömez bir asker de katılmıştır. 134 dakika (2:14st) süren film 7.6 IMDB puanı sahiptir.

Furry Film

Fury Film Konusu

İkinci dünya savaşının sonlarına doğru müttefik kuvvetlerden olan Amerikan tankçı askerin, Alman ordusuna karşı verdiği anlatıyor film. Tank komutanlığı görevinde ve rütbesi çavuş olan Brad Pitt ve asker arkadaşlarının uzun süren savaş deneyimlerine yeni bir görev daha eklenmiş. Yenilmiş, desteğe ihtiyaç duyan yada sonraki bölük yada tabura yardımcı olma amacıyla gönderilen ekipleri yöneten çavuş Collier, Alman ordusuna olan öfkesini daha fazla asker öldürmek ile giderir. Uzun yıllar birlikte savaştan savaşa koşan Çavuş Collier ve silah arkadaşlarına bu kez çömez bir asker de katılır.

Tek yaptığı şey yazıcı görevini sürdürmek olan Norman, bir türlü savaşmaya ve adam öldürmeye alışamaz. Ta ki Çavuş Collier’in tacizlerine dayanamayarak ve olabilecek sonuçları göstererek, savaşın havasına girer. Son çıktıkları seferde mayın patlaması sonucu tank paletinde oluşan hasar filmin sonunu getirmiştir. Tank içerisine haps olan ekip olabildiğince düşman askeri öldürmeyi ve bu girişimden sağ olarak kurtulmayı hedeflemektedirler. Fakat sonuçta kurtulmayı başaran tek kişi çaylak asker Norman olmuştur.

Furry Film

Fury Film Yorumu

İkinci Dünya Savaşı üzerine çekilen onlarca film var ki, gerek bu filmin öncesinde gerekse bu filmin sonrasında çekilmiş olanlardan bahsediyorum. Örn. Çöküş, Piyanist, Dunkirk, İstisna, Berlin’de Bir Kadın, Soysuzlar Çetesi, Land of Mine, Riphagen, Elser Hitler’e Suikast, Antropoid filmlerini izleyen biri olarak söylüyorum ki Brad Pitt olmazsa bu film hiçte bu IMDB puanına sahip olacak bir film olmayacaktır. Brad Pitt’in filmde varlığı, tipi ve oyunculuğu filmi kurtaran en büyük etkendir. Elbette filmin çekilme sahneleri, kısmen efektleri iyi sayılabilecek düzeyde.

Furry Film

Yukarda saydığım filmlerde ikinci dünya savaşı ortamını fazlasıyla yansıtan filmler mevcut gel gör ki bu filmde dolu dolu yansıyan bir savaş ortamı mevcut değil. Bir tutam duygusallık eklenmeye çalışılmış fakat o kadar kısa ve saçma bir biçimde sunulmuş ki… Gerçekçilikten uzak bir film olduğu düşüncesindeyim. Film yapmak için yapılmış bir film olduğuna inanıyorum. Elbette bu benim kanaatim. siz benim söylediklerime aldırış etmeden mutlaka seyredin. Benim için de farklı bir film deneyimi oldu.

Şimdiden keyifli seyirler diliyorum.

Furry Film width=

Fury Film Oyuncuları

Brad Pitt, Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal, Jim Parrack, Brad William Henke, Kevin Vance, Xavier Samuel, Jason Isaacs, Anamaria Marinca, Alicia von Rittberg, Scott Eastwood, Laurence Spellman, Daniel Betts

Fury Film Fragmanı

 

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş