Gratis Önünde Ağaç Oldum

Gratis son reklamında beklemekten yorulan mağdur erkekleri baş köşeye oturtmuş reklamında.Kadınlar ile alışverişe çıkmak erkeklerin büyük bölümü için her zaman can sıkıcı olmuştur. Malumunuz üzere kadınların uzun süren alışverişleri erkekleri gerçekten yormaktadır. “Gratis Önünde Ağaç Oldum” adıyla yayınladığı reklamda erkeklerin bekleme esnasındaki psikolojilerini, ruh hallerini anlatıyor.

Gratis

Gratis Reklamının Amacı Ne?

Reklamı birkaç kez üst üste izledim. Sosyal medyadaki yorumları okudum. Tamamen bağımsız değerlendirmek istedim ve son kez tüm noktaları ayrı ayrı değerlendirdim. Fakat olmamış. Cidden olmamış. Reklamın maksadı, amacına uymamış. Tüketicisinin büyük bir kesimi kadınlar iken, reklamın büyük çoğunluğunda bir erkeğin beklerken neler yaptığı yada neler düşündüğü üzerine kafa yorulmuş. Abartıldığını da söyleyebilirim. Çünkü kimse beklerken, mangal yakmaz. Belki bu hayal edilebilir izlenimiyle verilseydi daha mantıklı olurdu.

Gratis

Reklam bitmeye yakın, erkeğin mağazaya davet edilmesi belki de -hıh tamam işte; “Biz sadece kadınlara yönelik değil, aynı zamanda erkeklere yönelik de ürün satıyoruz, buyrun” dediklerini duyar gibisiniz ama 10 saniye sonra reklam bitiyor. Süresi 2:47 dakika olan reklamın sadece 13 saniye erkeğe ayrılmış. Reklamdan anladığım “biz mağaza önünde bekletiriz, siz de beklersiniz” gibi geldi bana. İyi de bu reklam, bu bütçe ne için? Erkeklerin beklerken, içerisinde bulunduğu halleri komik bir dille anlatılmaya çalışılmış ama olmamış. Erkek oyuncuyu da hiç samimi bulmadım, doğallıktan uzak. Şarkı gerçekten anlamsız…

Belki de farklı düşünüyoruz bilemem ama, Gratis gibi bir marka daha yaratıcı sonuçlar çıkartabilir düşüncesindeyim.

Gratis Önünde Ağaç Oldum Reklamı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş