Hakkımda

Selam! Ben Haluk Ekinci nam-ı diğer HALUKING.

1983 Batman doğumluyum, Selçuk Üniversitesi Kimya Bölümü (2006) Mezunuyum. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde ilaç ve optik sektörünün satış ve pazarlama departmanlarında kariyer peşinde koştururken 2011 yılında çalıştığım şirket ile yurtdışına yaptığım ilk seyahat (Berlin) hayatımın tüm akışını değiştirdi. 2014 sonlarına doğru kurumsal hayatın temposu, çalışma saatleri, şehir trafiği, raporlar, analizler derken istifa dilekçemi insan kaynakları departmanına sunmuş bulundum. Her ne kadar dilekçenin geçerlilik tarihine kadar geri dönüş yapabileceğim yöneticilerim tarafından belirtilse de, geri dönmemekte kararlıydım.

Artık işsizdim. İki yıl boyunca hiçbirşeyi yapmadım. Durdum, düşündüm, dinledim, seyrettim… Artık kuşların sesini duyabiliyor, gökyüzündeki yıldızların ışıltısını görebiliyordum. Hayat artık daha yavaş akmaya başlıyordu. Bu süre zarfında kısa kısa olsa da avrupa seyahatleri gerçekleştirdim. Beni alıp götüren farklı bir hava vardı bu seyahatlerde… Yeni insanları tanımak, farklı kültürleri öğrenmek, önünden geçtiğim kapalı kapının ardında yaşananlar beni hep kendine çekti. Gece yarısı yürüdüğüm sokaklarda bulunan penceresi örtülü evlerde yaşayan insanları merak ettim. Alışamadım bir türlü, tanımak, bilmek istiyordum. Bu merak içimde hep büyüdü.

Yapabildiğim en iyi işi sorgulayarak para kazanmak ve daha çok seyahat etme isteğimi gerçekleştirmek için planlar yapmaya başladım. 2014 yılından itibaren freelancer digital marketing specialist olarak kişi ve işletmelere hizmet vermeye başladım. Tüm işlerimi online olarak yönetebiliyor, dünyanın herhangi bir yerinde internete bağlanabildikten sonra hizmette sınır tanımıyorum 🙂 Düzenli aralıklarla başta avrupa ülkeleri olmak üzere kısa yada uzun vadeli seyahatler gerçekleştiriyorum. Bir ülkeyi, şehri sadece bilindik turistik noktaları ile değil, o ülkede yaşayan insanların yaşam şekillerini, kültürlerini öğrenerek geziyorum. Roma’da Romalı’lar gibi davranmak istiyorum 🙂

Sosyal mecralarda İngilizce, Almanca, Kürtçe ve Türkçe olmak üzere paylaşımlar gerçekleştiriyorum. Kürtçe’ye özelikle yer verdiğimden Youtube üzerinde yayınladığım Vlog’ların tamamını Kürtçe gerçekleştiriyor, altyazılı olarak Türkçe ve İngilizce’ye yer veriyorum. Buradaki en önemli nedenim Kürtçe içeriklerin kısıtlı olmasından kaynaklanıyor. Bunun dışında Facebook, Twitter, Instagram ve Linkedin’de yer almaktayım.

Seyahat’in dışında özellikle Kitap okuyorum ve Film izliyorum. Kitap’da yada Film’de gezdiğim yerleri başka bir gözle izleyebiliyorken, bazen de seyahatlerimi buradan aldığım ilham ile gerçekleştiriyorum. Ayrıca Tarih, Kişisel Gelişim, Dijital Dünya ve Pazarlama dünyasını da yakından takip etmekteyim.

Gerek Blog’da yazdığım yazılar olsun, gerekse sosyal mecralarda paylaştığım içeriklerin temel odağında kendi hikayemin olması yatıyor. Bu dünyaya adım atmamdaki temel mantığım; “Kimse okumazsa ben okurum”, “Kimse seyretmezse ben seyrederim” şeklindedir. Yani bir nevi kendi geçmişimi, albümümü hazırlamaktayım. Gelecekte bu satırları okurken, çektiğim vlog’ları izlerken güzel hatıralar oluşturmak hedefindeyim. Bu sayfalarda yer alanlar; yazılması için yazılan değil, bir yaşantıya damgasını vurmuş tutku, macera, heyecan ve duygularu barındırıyor. Saygılarımla.

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş