İnsan Neyle Yaşar

İnsan Neyle Yaşar bir edebiyatçı olmanın yanı sıra bir filozof ve eğitimci olarak da tanınan Rus yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy’un önemli eserlerinden biri olarak kabul edilir ve bir çırpıda sıkılmadan okunacak kitaplar listesinde yerini almaktadır. Çocuklar ve gençlerin yanı sıra yetişkinlerin de keyifle okuyabileceği kitap kategorisindedir. Nitekim belki de yaşadığınız süre zarfında size anlatılan hikayelerden birine kitapta denk gelme ihtimaliniz bile var. Ben de öyle oldu 🙂

Kitap dört başlık; “İnsan Neyle Yaşar”, “Yaşamın Anlamı”, “İnsana Ne Kadar Toprak Gerek”, “Bey ve Uşağı” altında anlatılan hikayelerle, insanın durum ve olaylar karşısında verdiği tepkiyi ve düşüncelerini ortaya sermektedir.

İnsan Neyle Yaşar Kitap Konusu

En önemli zaman, kişi ve olayı değerlendiren kitapta; “En önemli zaman, içinde bulunduğunuz andır. Çünkü sadece o anda elinizden bir şey gelebilir. En önemli kişi o sırada kiminle birlikteyseniz o’dur. Çünkü geçmiş geçmişte kalmıştır, gelecekte karşılaşacağımız kişileriyse kimse bilemez. İçinde bulunduğumuz en önemli iş ise iyilik yapmaktır. Çünkü iyilik kötülükleri yok eder, güzellikleri ortaya çıkarır.” söylemiyle geçmiş, şimdiki zaman ve geleceğe de atıfta bulunmaktadır.

“İnsan Neyle Yaşar” kitabında insanı insan yapan nitelikleri ele alınır. Keyifle okuyacağınız bir kitap olacağından emin olabilirsiniz.

2 Yorum
 • C12
  15:59h, 22 Aralık 2018 Cevapla

  Biraz eh olmuş konusu ama iyi elinize sağlık :)))☆☆☆

  • HALUK ING
   01:14h, 20 Ocak 2019 Cevapla

   İlk yazmaya başladığım dönemlerdi. Anlayışınıza sığınıyorum :)) Yorumunuz için teşekkür ederim.

Ne düşündüğünü bizimle paylaş