Instagram Fotoğrafı – Videosu Kaydetme

Instagram’da başkasının yada kendimizin paylaşmış olduğu bir fotoğrafı – videoyu kaydetmek için bir çok yöntem ve uygulama bulunmaktadır. Özellikle android kullanıcıları için Google Play’de oldukça fazla seçenek mevcut. Elbette her uygulamayı indirip, kullanıcı adı ve şifreyi paylaşmak çok da güvenilir olmayabiliyor. Instagram için özelikle aşağıda yer verdiğim ve benim de sürekli kullandığım uygulama ile bir başkasına ait yada kendinize ait bir fotoğraf yada videoyu rahatlıkla android telefonlarınıza indirebilirsiniz isterseniz re-post yapabilirsiniz.

Instagram Fotoğrafı – Videosu Kaydetme Uygulaması

PEGI 3 tarafından geliştirilen Inst Download Video & Photo uygulaması ile Instagram’da yer alan fotoğraf ve videoları kolaylıkla telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamayı Google Play’de aratabilir yada direkt buraya tıklayarak uygulamaya erişebilirsiniz. Kolaylıkla uygulayabileceğiniz 4 adımda bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Resimde gösterdiğim gibi kaydedeceğiniz fotoğraf yada videonun kullanıcı adının karşısında sağ tarafta bulunan “üç nokta” alanına bastıktan sonra, açılan ekranda “Bağlantıyı Kopyala” seçeneğini göreceksiniz. (Eğer bu seçenek yoksa hesap kilitli olduğundan kaydedemezsiniz.) Bağlantıyı kopyala seçeneğine bastıktan sonra Inst Download Video & Photo uygulamasını açarak, çıkan ekranda “Check URL” kısmını tıkladığınızda, uygulama ekranına kaydetmek istediğiniz video yada fotoğrafın geldiğini göreceksiniz. Uygulamanın alt bölümünde yer alan “Save Image” seçeneğine tıklarsanız, gönderiyi fotoğraf olarak kaydedecektir. “Save Video” seçeneği ile paylaşılan videoyu mp4 olarak kaydedebilirken, “Repost Image” seçeneği ile aynı gönderiyi paylaşan kişinin kullanıcı adını belirterek kendi profilinizde paylaşılmasını sağlamaktadır.

Görüldüğü gibi oldukça basit olan bu işlemi bir iki kez yaptıktan sonra rahatlıkla başkasına ait yada kendinize ait instagram fotoğraf yada videosunu kendi android telefonuza kaydedebilirsiniz. Düşüncelerinizi yorum olarak mutlaka benimle paylaşın. Faydalı olması dileğiyle, hoşçakalın.

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş