İstanbul Autoshow Fuarı

İstanbul Autoshow Fuarı Bu yıl “Geleceğe Yakından Bakın” teması ile kapılarını Ana sponsoru Shell&Turcas, sigorta sponsorluğunu Generali Sigorta ve etkinlik sponsorluğunu ise RedBull ile ziyaretçilerine açtı. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından gerçekleştirilen fuarda markalar toplamda beş hall’de yer almaktadırlar. Mercedes, Opel, Toyota, Fiat, Alfa Romeo, Jeep, Honda, Ford, Peugeot, Ssangyong, Hyundai, Nissan, Mitsubishi, Renault, Dacia ve Aston Martin markaları fuarda gösterilmektedir. Aksesuar ve Teknoloji şirketlerinin de yer aldığı fuarda ayrıca klasik otomobiller sergisi de mevcut.

İstanbul AutoShow Fuarı

İstanbul AutoShow Fuarı Giriş Ücreti

Fuar değerlendirmesine gelecek olursam; öncelikle fuarın ilgi odağı erkeklere yönelik olduğu için, giriş hafta içi kadın ve öğrencilere ücretsiz erkekler için 10 TL olarak belirlenmiş. hafta sonu ise kadın; 10 TL, erkek; 20 TL, öğrenci ise 5 TL olarak fuara giriş yapılabilir. Makul değerlerde bir giriş ücreti olduğunu söylebilirim.

İstanbul AutoShow Fuarı

Marka Temsili 

Fuara katılan markaların temsiline baktığımda ise en çok Opel‘in bulunduğu hall’i beğendiğimi belirtmeden geçmeyeceğim. Alfa Romeo için aynısını söylemek mümkün. Gerçekten temsil anlamında başarılı iş çıkardıklarını düşünüyorum. Etkinlikler bölümünde kurulu simülasyonlar ile gerçek sürüş keyfini yaratan markalar da var. Diğer markaların ise kısmen showroom-plaza havası verdiğini söylemeden geçemeyeceğim. Daha iyi bir temsil olabilirdi. Fuara katılan firma sayısını Tüyap gibi büyük bir fuar merkezinde gerçekten oldukça az ve kısıtlı buldum. Bir kaç konsept araç dışında ilgi çekici birşey olmadığını maalesef söylemeliyim. Doyurucu, dolu-dolu bir fuar değil açıkçası.

İstanbul AutoShow Fuarı

Tüm markaların yapabildiği en iyi şey ise tanıtım host ve hostesleriydi. Zira hedef kitlesinde erkeklerin bulunduğu bir fuarda normal olan da bu. Gelecek yıllarda; yeni nesil araç teknolojileri, daha fazla konsept aracın sergilenmesi ve daha fazla markanın yer alması gerektiğini düşündüğüm bir fuar olması dileğiyle.

İstanbul AutoShow Fuarı

İstanbul AutoShow Fuarı

İstanbul AutoShow Fuarı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş