Jpeg – Png Dosya Boyutu Küçültme

İnternet siteleri için yüklenme hızı kullanıcı deneyimi açısından büyük önem taşımaktadır. Sadece internet siteleri değil, kullandığımız telefon ve bilgisayar için de hız beklentimiz maksimum düzeye erişmiş durumda. Özellikle bir internet sitesini ziyaret etmek, bilgi almak isteyen kullanıcılar için bu hız ziyaretçi sayısı için oldukça önemlidir. Nitekim kullanıcılar yapılan araştırmalara göre, ortalama 3 saniye içerisinde açılmayan siteleri hemen terk etmektedirler. Bu araştırma göz önüne alındığında ziyaretçimizi kaybetmemek adına yaklaşık üç saniyemiz olduğunu varsaymamız gerekmektedir.

Jpeg – PNG Boyut Küçültme ve Sıkıştırma

İnternet sitesinin hızına etki eden bir çok faktör mevcutken, bunlar arasında en önemlisi elbette sitede yer alan fotoğrafların sayısı ve boyutudur. Özellikle galeri, portfolyo kullanmak durumunda kalınan siteler için bu durum göz ardı edilmemelidir. Yüksek fotoğraf boyutları sitenin geç yüklenmesine sebebiyet vermektedirler. Bu olumsuz ve negatif durumu büyük oranda bertaraf etmek mümkün. Bu anlamda sitemizde yer alan fotoğraflarımızın boyutunu basit bir şekilde online olarak küçültmek ve sıkıştırma şansına sahibiz.

Jpeg ve PNG Resim Sıkıştırma için sıklıkla kullandığım internet sitesi olan CompressJpeg ve CompressPNG siteleri (Aynı aile siteleri) ile sitenizde kullandığınız fotoğraf boyutlarını ortalama %70 oranında (yaklaşık olarak aynı kalitede) sıkıştırabilir, küçültebilirsiniz. Türkçe dil seçeneğine sahip sitede aynı anda 20 fotoğrafa kadar yükleme yapabilir dilerseniz tek-tek, dilerseniz toplu şekilde download edebilirsiniz. Daha fazla fotoğrafı sıkıştırmak isterseniz, aynı işlemi birden fazla yaparak tüm fotoğraflarınızı sıkıştırabilirsiniz. İnternet sitesi hızı ve kullanıcı deneyimine etkileri yazıma göz atmanızı tavsiye ederim. İnternet Sitenizin Hızını Test Edin!

Faydalı olması dileğiyle…

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş