Kariyer.Net’in Plazalardan Atölyelere Yolculuğu

Hiç şüphesiz ki kariyer.net insan kaynakları alanında lider pozisyonda olan bir internet sitesi. Şahsım adına da ihtiyaç duyduğumda sık kullananlarım arasında. Elbette son dönemde çok fazla insan kaynakları sitesi açıldı, bunun yanı sıra profesyonellerin gözde sosyal ağı olan Linkedin de insan kaynakları noktasında ihtiyaçları karşılayabiliyor.

Sıklıkla televizyonlarda ve sosyal medya kanallarında yer alan son reklam filmi, her izlediğimde bende bir kahvehane kültürü yaratan, reklamdaki çaresiz patronun çaresizliğini yaşayan bir kariyer.net zihnimde beliriyor. Elinde tuttuğun pazarın payını arttırmak yerine, marka değerini yükseltmek yerine, süper ligde oynayan futbolcunun 2. lig takımına transfer olmak istemesi gibi bir havaya bürünmüş.

Senaryosu, müziği, seçilen reklam modelleri… Plazalardan çıkıp, atölyelere inmek isteyen bir kariyer.net görüyorum. Muhtemeldir ki bu pazar kariyer.net’in iştahını kabartmış durumda. Farklı bir pazara girmek, pazar arayışları elbette olağan bir durum. Fakat bu güne kadar kariyer.net markasını vareden ve bugünlere taşıyan, plazaların insan kaynakları servisleri oldu. Muhtemeldir ki bir süre daha taşıyacaklar.

Kariyer.net’in orta ölçekli işletmelerde pazar yaratma hamlesine karşılık farklı şirketlerden gelecek bir hamle, kariyet.net’i plazalardan dışarı çıkarabilir, beyaz yaka insan kaynakları pozisyonundan edebileceği ihtimalini de göz önünde bulundurması gerekiyor.

Ayrıca Microsoft tarafından satın alınan Linkedin’in, sadece kariyer.net’i değil birçok insan kaynakları hizmeti veren kuruluşu ciddi manada zorlayacağı beklenen bir durum.

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş