Kitapseverlere Verilebilecek 10 Yaratıcı Hediye

Hediye aramak ve bulmak her zaman zor bir iş olmuştur. İster doğum günün olsun, ister yeni yıl hediyesi her sene yeni bir gerilim yaratabiliyor. Kitapsever bir arkadaşınız varsa, işiniz biraz daha kolay diyebilirim. Yeni çıkanlar, en çok satanlar derken hediye edebilecek binlerce kitap mevcut. Fakat farklı bir şey olmasını istiyorsanız, kitapsever birine hediye edilebilecek yaratıcı fikirler de mevcut. Belki kendiniz yapar, belki de satın alırsınız ama, bu hediyelerin mutluluk vereceği kesin 🙂

Anahtarlık

Minyatür bir kitabı anahtarlık olarak hediye vermek, hem gerekli bir ihtiyacı karşılayacak, hem de kitapla olan bağı güçlendirecektir.

Kitap Hediyesi Anahtarlık

Yastık

Kitapla yatıp, kitapla kalkanlar için oldukça yaratıcı olacaktır. En çok beğendiğim fikir diyebilirim.

Kitap Hediyesi Yastık

Çorap

Kitap sayfalarının basıldığı bir desenle çorap giymek sıradışı bir farklılık yaratacaktır. Elbette burada sadece bir model üzerinde görebiliyoruz fakat siz örnekleri ve çorap modellerini çoğaltabilirsiniz 🙂

Kitap Hediyesi Çorap

Çanta

Kitapsever birinin en sevmediği davranışların başında, kitaplarını bir başkasına vermek gelebilir. Kime hangi kitabı verdiğini bilmek adına hazırlanan bir çanta. Aslında kitap sayfalarının basılı olduğu bir çanta olması daha şık olabilirdi diye düşünüyorum.

Kitap Hediyesi Çanta

Kitap Ayracı

Hemen yatağınızın başında bulundurabileceğiniz üçgen şeklinde tasarlanmış bir kitap ayracı, başucunuzda bulunan kitaplar için oldukça ideal.

Kitap Hediyesi Ayraç

Kitap Tutacağı

Masa başında kitap okuyanlar için harika bir fikir. Yorulmadan kitap okumaya olanak tanıyor, nerede kaldığınızı da hatırlamanıza gerek bırakmıyor.

Kitap Hediyesi El Tutacağı

Kolye

Harika bir fikir olduğunu söyleyebilirim. Biraz daha estetik ve yaratıcı figür katılırsa başarılı bir hediye olacağını tahmin ediyorum.

Kitap Hediyesi Kolye

Tablo

Biraz klişe bir gibi duruyor ama yaratıcı olanlar için yeniliğe açık bir fikir. Biraz kafa yorulursa harika sonuçlar verebilir.

Kitap Hediyesi Tablo

Fermuarlı Ayraç

Kitapseverler için ayraç, ayrılmaz bir aksesuardır. Hatta ayraç kolleksiyonu yapan bile var. Fermuarlı görünümlü olması ayracı farklı kılıyor. Elbette diğer ayraçlar da düşünülebilir.

Kitap Hediyesi Fermuarlı Ayrac

Şemşiye

Kadın yazarların karikatürlerinin yer aldığı şemsiye kış aylarında çok kullanışlı olacaktır. Belki zor bulunabilecek hediye olabilir ama, t-shirt yada yastık baskısı olarak da düşünülebilir.

Kitap Hediyesi Şemsiye

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş