Mr. Church

Mr. Church 2016 Eylül ayında vizyona giren filminin başrollerinde Eddie Murphy, Britt Robertson ve Natascha McElhone oynamaktadır. Amerikan yapımı Dram filmi olan Mr. Church’un yönetmenliğini Bruce Beresford yapmaktadır. 104 dakika ( 1:44 st) süren filmin IMDB puanı ise 7.7’dir.

Mr. Church

Mr. Church Film Konusu

Her defasında karşımıza daha çok komedi filmleri ile çıkan Eddie Murphy, bu kez izleyenleri ters köşe yapmışa benziyor. Henry Church karakteri ile karşımıza çıkan Eddie Murphy filmde çok iyi bir aşçı rolündedir. Aynı zamanda çok iyi piyano çalmaktadır. Oyunculuğun hakkını verdiğini kesinlikle söyleyebilirim her ne kadar IMDB 7.7 olsa da ben “izlediğim en iyi filmlerdendi” diyerek 10 veriyorum. Ayrıca ilk kez izlediğim Britt Robertson ise gerçekten çok iyi bir oyuncu… Filmi tek cümle ile özetlemek gerekirse; sizi ağlamanın eşiğine getirip, kararı size bırakıyor.

Mr. Church

Bir gün Marie (Natascha McElhone) kızı Charlie (Birtt Robertson)’in, Henry Church’un tanışmasını ister. Charlie ise Mr.Church’u sevmez ve evden ayrılmasını ister. Henry Church ise her seferinde hazırladığı lezzetli yemekler ile Charlie’nin beğenisini kazanmaya başlar. Erken saatlerde gelip kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği servislerini yapan Mr. Church akşamları ise evden ayrılır. Git gide birbirine ısınan Mr. Church ve Charlie artık daha samimi iki arkadaş olmuşlardır. Charlie, Mr Church’un kendisine verdiği kitapları severek okuyor ve hazırladı yemekleri ise keyifle yiyor. Ancak annesi Marie’nin kanser olduğundan habersizdir.

Mr. Church

Charlie artık lise son sınıf öğrencisidir ve annesinin hastalığını bilmektedir. Hala Mr. Church onlarla birlikte yaşar ve artık aileden biri olmuştur. Fakat bugüne kadar hiçbir şekilde kendi özel yaşantısından bahsetmemiştir. Gün gelir ve Marie hayata veda eder. Artık annesiz kalan Charlie’nin hayatında tek insan kalmıştır, Mr. Church.

Liseyi bitiren Charlie, Newyork’da üniversite okumaya gider ve Mr. Church’u özlediğinden tekrar evine döner, elbette tek başına değil. Charlie hamiledir. Mr. Church hiçbir şekilde özel sorular sormaz ve bu sefer de sormadı. Fakat Charlie bir gün izinsiz bir şekilde Mr. Church’un odasına girer ve eşyalarını karıştırmaya başlar. Tam bu esnada gelen Mr. Church kendisini eşyalarını karıştırırken görür ve evi terketmesini ister. Sabah arabasında uyanan Charlie, market dönüşünde çocukluk arkadaşıyla karşılaşır bu esnada kendisine çarpan kişi, yaralanmasına sebep olur ve hastaneye kaldırılır. Gözünü açtığında Mr. Church geri gelmiştir.

Mr. Church

Filmin bundan sonraki kısmında Charlie doğum yapar ve artık bebeğiyle birlikte Mr. Church’un yanında yaşar, çocukken başından geçen olayların tekrarı artık yaşamından geçmeye başlar. Hayatta çocukken verdiği öncelikleri yer değiştirir ve farklı konular öncelikleri haline gelir. Filmin sonunda, başında söylediği sözleri tekrarlar ama farklı insanlar ve hayatlar ile…

Şimdiden iyi seyirler diliyorum…

Mr. Church Film Fragmanı

 

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş