Nefesini Tut (Don’t Breathe) Filmi

Korku, Gerilim, Suç türünde 2016 ABD yapımı olan Nefesini Tut (Don’t Breathe) filmin senaryosu Fede Alverez ve Rodo Sayagues tarafından yazıldı. Filmin başrollerinde ise Jane Levy, Dylan Minnette, Daniel Zovatto ve Stephen Lang oynuyor. Filmin IMDB puanı 7,4 ve 1:28 dk sürmektedir.

Nefesini Tut (Don't Breathe)

Nefesini Tut (Don’t Breathe) Film Konusu

Küçük hırsızlıklar yaparak yaşayan üç arkadaş Rocky, Alex ve Money gözlerini bu kez büyük bir hırsızlık olayına dikmişlerdir. Rocky ve Money sevgilidirler ve Alex ise Money’e ilgi duymaktadır. Amaçları son kez büyük bir soygun yapıp, yaşam şartlarını değiştirmektir. Büyük miktarda parasını olduğunu öğrendikleri eski bir asker olan kör bir adamın (Stephan Lang) ‘ın evini soymaya girişirler. Fakat bu sandıkları gibi kolay olmayacaktı.

Kör olmasına rağmen, işitme ve koku alma yeteneği üst seviyeye çıkan ev sahibinin kendilerini farketmesi ile başlarına büyük iş açtıklarının farkına varırlar. Her hareketi ve nefes alışverişi rahatlıkla algılayabilen ev sahibi bu üç arkadaş için büyük bir felaket olur.

Nefesini Tut (Don't Breathe)

Filmi izlerken istemeden de olsa nefesinizi tutacağınızdan emin olun 🙂 Film oldukça başarılı, senaryo yazılırken kör olan bu adamın duyma özelliğinin gelişmiş olması üzerinde daha fazla durulabilirnirdi. Hırsızlar çok profesyonel izlenimi vermelerine rağmen, bazı yerlerde çok amatör hırsız olarak oynatılmışlar.

Nefesini Tut (Don’t Breathe) Film Fragmanı

Yorum yapmayı ve paylaşmayı unutmayın ? Keyifli seyirler…

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş