Öfke - The Fury ( De Helleveeg )

Öfke – The Fury (De Helleveeg)

Mart 2016 itibariyle vizyona giren Öfke – The Fury (De Helleveeg) Hollanda yapımı dram filmidir. Yönetmenliğini Andre van Duren’in yaptığı filmin başrollerinde; Hadewych Minis, Hannah Hoekstra, Frank Lambers yer alıyor. 112 Dk (1:52 Saat ) süren filmin IMDB puanı 6,9.

Öfke - The Fury ( De Helleveeg )

Öfke – The Fury ( De Helleveeg )

Öfke – The Fury (De Helleveeg) Film Konusu 

Film başlar başlamaz Tiny’in güzel bir kız olduğuna karar veriyorsunuz. Elbette varolan zamandan geri doğru gidiyor film… Küçük Albert’ın yaşantısına şahit olduğu teyzesi Tiny’in başından geçen olayları anlatıyor. Aslına bakarsanız çok da fazla bir olay geçmiyor. Sadece küçükken başından geçen kötü bir olayın tüm hayatına yansımasını anlatıyor film.

Bir film içerisinde karakterin yada başrol oyuncusunun küçüklükten başlayıp, yaşlanana kadar ilerleyen serüvenlerini izlemek biraz hazin geliyor bana. Hayatın kısalığı, anlamsızlığını, insan ömrünün koca zaman deviniminde kapladığı yerin ne kadar küçük olduğunu anlatıyor. Bu film biraz da hazin bitti benim için doğrusu…

Öfke - The Fury ( De Helleveeg )

Öfke – The Fury ( De Helleveeg )

69’a yaşına gelmesine rağmen küçüklüğünden beri, belirli yaş aralıklarında parka gelip, hepimizin yaptığı hareketi yapmasının biraz dokunduğunu söyleyebilirim. Neden yaptığını çözemedim filmde ama, henüz küçüklük çağlarından beri başladığını söyleyebilirim.

Dram filmlerini izlerken film beni sonunda bir şarkı söylemeye hazırlar ve bu kendiliğinden gelişir. Dakikalar kala artık dilimden dökülmeye başlar… Burada da böyle oldu. Fakat bu kez bir şiir “Bu Bahar Aşk’a Hazır” Aşık olmayı, sevmeyi, sevilmeyi hakediyordu Küçük Kız Tiny. Yaşı 70’lere gelmesine rağmen hala yeğeni Küçük Albert’ın ona Küçük Teyze demesi ise aralarındaki bağı gösteriyordu.

Öfke - The Fury ( De Helleveeg )

Öfke – The Fury ( De Helleveeg )

Film’de Tiny hep Küçük Kız yeğeni ise Küçük Albert olarak çağrılıyor. Küçük Albert ve teyzesi Tiny ile aralarında geçenlerin küçük de olsa bir bölümünün +18 niteliğinde olduğunu belirtmiş olayım. Tiny’in çocukken de, gençken de, yaşlıyken de güzel olduğunu söyleyebilirim… Hayat sizi ıskalarsa güzelliğinizin ne kadar anlamsız kaldığını anlatıyor belki de bu film.

İyi seyirler diliyorum…

Öfke – The Fury (De Helleveeg) Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş