Paradies Hoffnung – Cennet Umut

Paradies Hoffnung – Cennet Umut Filmi 2013 yılında vizyona girmiş Dram konuludur. Yönetmenliğini Ulrich Seidl‘ın yaptığı filmin başrolünde Melanie Lenz, Verena Lehbauer ve Joseph Lorenz yer almaktadır. 83 dakika (1:23 st) süren film 6.7 IMDB puanı sahiptir.

Paradies Hoffnung – Cennet Umut Film Konusu

Filmin başrol oyuncusu olan Melanie, annesinin tatile gittiği dönemde aşırı kilolarından dolayı zayıflama kampına verilmiştir. Bu zayıflama kampında tıpkı kendisi gibi obez ve kilo problemi olan yaşıtları bulunmaktadır. Kamptan önce vücut değerleri ölçülen ve kaydedilen öğrenciler, yoğun bir diyet ve spora tabi tutulmaktadırlar. Bu süre zarfından birbirlerine ısınan öğrenciler arasında ergenlik dönemi ile ilgili sohbetler başlar. Arkadaşı Melanie’nin daha önce erkekler ile yaşadığı yada yaşamadığı anları sorar ve kendi tecrübelerini ona anlatır. Arkadaşlarına oranla daha az tecrübesi bulunan Melanie, kamp doktoruna ilgi duymaya başlar. Sürekli hasta olduğunu belirterek kendisini görmek ve duygularını ona anlatmak ister. Her seferinde başarısız olan Melanie, bu durum karşısında hayal kırıklığı yaşar.

Doktor ile arasında olan bu duyguyu gittikçe büyüyerek aşık olma durumuna gelir. Fakat Melanie henüz oldukça küçük yaştadır. Öğretmenine aşık olmuş bir öğrenci gibi yada kendisine aşık olduğu kişinin bundan haberinin olmadığı platonik aşıklar gibi sürekli doktoru düşünür. Her fırsatta ona karşı hislerini belirtmek, anlatmak isteyen Melanie, doktorundan her seferinden beklemediği tavırla karşılar. Günün sonunda ise aralarında hiçbir temas, ilişki yada aşk olmadan kampın tamamlanması ve doktorun kendisine “buraya sakın gelme, arama ve düşünme” demesi üzerine son bulur.

Paradies Hoffnung – Cennet Umut Film Yorumu

Paradies Hoffnung – Cennet Umut filminde yer alan Melanie, daha önce seyrettiğim Paradies Liebe – Cennet Aşk filminde yer alan başrol oyuncusu Terası’nın kızı olup, filmin devamı niteliğindedir. Terasa bir başına Kenya’ya tatile çıkmış ve siyahi genç erkekler arasında gerçek dokunuşu, hisleri barındıran genç bir sevgili ararken, kızı Melanie ise aynı dönemde zayıfla kampındaki kendinden yaşça büyük doktora aşık olmuştur. Film bakıldığında madeni paranın yazı-tura tarafları gibi görülmektedir. Bir yanda yaşlı bir kadının genç sevgili araması, diğer yanda genç bir kızın yaşlı bir adama aşık olması gibi. Tek başına Paradies Hoffnung – Cennet Umut çok da etkili bir film olamamış. Bu film de tıpkı diğerleri gibi yönetmen Ulrich Seidl’ın belgesel niteliği taşıyan film çekimi tarzını barındırmaktadır. Şimdiden keyifli seyirler diliyorum. Film ile ilgili yorumunuzu yazmayı sakın unutmayın.

Hoşçakalın.

Paradies Hoffnung – Cennet Umut Film Oyuncuları

Melanie Lenz, Verena Lehbauer, Joseph Lorenz, Michael Thomas, Viviane Bartsch, Maria Hofstätter, Arabel Aigner, Vanessa Ecker, Ines Götz, Alexia Greimel, Tobias Kasper, Renee Marat, Sebastian Mertel, Julia Metzner, Christoph Miko.

Paradies Hoffnung – Cennet Umut Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş