Paradies Liebe – Cennet Aşk

Paradies Liebe yada Cennet Aşk adıyla bilinen Dram konulu Film Avusturya yapımı olup, 2012 yılında gösterime girmiştir. Ulrich Seidl‘in yönettiği ve filmin başrollerinde Margarete Tiesel, Peter Kazungu ve Inge Maux rol almıştır. 120 dk (2:00 saat) süren filmin IMDB puanı ise 7.1’dir.

Paradies Liebe – Cennet Aşk Film Konusu

Filmin başrol oyuncusu olan Teresa (Margarethe Tiesel), kızını Avusturya’da bırakarak Afrika’ya tek başına tatile gitmektedir. Seyahat ettiği otelde bulunan kadınlar tıpkı onun gibi yaşını almışlardan oluşmaktadır. Afrikayı tercih etmelerinin en büyük nedeni ucuz olmasının yanı sıra fakir siyahi genç erkeklerdir. Otelde, plajda, havuz başında bir araya gelen yaşını almış kadınlar siyahi erkekler ile olan cinsel tecrübelerini birbirleri ile paylaşmaktadırlar.

Teresa ise yaşamak istediği ilişkide para için değil, sadece kendisi olduğu için, kendisini sevebilecek biri ile birlikte olmayı istemektedir. Nitekim afrikalı fakir siyahi genç erkekler, Terasa ile sadece ve sadece parası için cinsel ilişkiye girmiştir. İlk geldiğinde etrafını saran sayısız siyahi gencin sadece kendisini aldattığını, hepsinin tek amacının parasını almak olduğunu farkeden Teresa, filmin sonunda gözyaşlarına boğulmaktadır.

Paradies Liebe – Cennet Aşk Film Yorumu

Öncelikle filmi izlemeden önce araştırdığım her kaynakta filmin yönetmeni Ulrich Seidl için büyük övgüler yazılmış. Filmin çekim formatı yönetmenin daha önce belgeselci olmasından ötürü belgesel tadında ilerlemektedir. Filmi seyrettikten sonra gerçekten iki saat boyunca sıkılmadan izlediğimi söyleyebilirim.

Filme gelecek olursak, yaşını almış erkeklerin uzak doğu ülkelerinde yaşı küçük kızlarla para karşılığında girdikleri ilişkiyi bir başka açıdan aktarmaktadır. Yalnız bu sefer objektiflerin önünde Avrupalı yaşlı kadınlar ve siyahi genç Afrikalı erkekler bulunmaktadır.

Teresa da Kenya’ya gelerek siyahi genç erkekler ile birlikte olmak istemektedir. Lakin muhtemeldir ki gençliğindeki güzelliği ve arkasından koşturduğu erkekler aklında olacak ki, buradaki erkeklerden de ilgi, alaka, sevgi beklemektedir. Tanıştığı her erkeğin, bodoslama sadece cinsel ilişiye girmek ve Teresa’nın parasını almaktan başka bir amacı bulunmamaktadır. Tanışmış olduğu her erkeğe başlangıçta kendisine gösterilen ilgiden dolayı inanan Teresa, her ilişki sonrasında hüsrana uğramıştır.

Yaşını almış olsa bile, bir erkekle sadece ilişkiye girmek için ilişkiye girmek istemeyen Teresa, bu tatil deneyiminde cinsel isteklerine artık karşılık bulamayacağını açıkça anlamış bulunmaktadır. Filmde yoğun bir şekilde +18 sahnelerinin olduğunu unutmadan belirteyim. Film cinsel içeriğinden ziyade bir gerçeklik çerçevesinde izlenildiğinde, dramatik ve hazin bir son ile karşılaşacağınızı rahatlıkla belirtebilirim. Şimdiden keyifli seyirler diliyorum.

Paradies Liebe – Cennet Aşk Film Oyuncuları

Margarete Tiesel, Peter Kazungu, Inge Maux, Dunja Sowinetz, Helen Brugat, Gabriel Mwarua, Josphat Hamisi, Carlos Mkutano, Melanie Lenz, Maria Hofstätter, Livingson Nyambu, Tobias Kasiwa, Leonora Migide, Anderson Mutisya, Francis Aluoch

Paradies Liebe – Cennet Aşk Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş