Renkler ve Etkileri

Hepimizin favori rengi vardır, kimi kırmızıyı, kimi maviyi yada siyahı seviyor. Hangi rengi seviyorsanız sevin, bunun karakteriniz ile ilgili olduğunu söyleyebilirim. Renginiz karakterinizi yansıtıyor. Elbette bu kötü birşey değil, iyi birşey de sayılmaz 🙂 Sadece nasıl bir kişiliğe sahipseniz daha çok o rengi tercih edersiniz. Renkler aslında dışarıya söylenen sözsüz söylemlerdir. Karşınızdakine tercih etmiş olduğunuz renk ile mesaj verirsiniz.

İster seçtiğiniz kıyafetin rengi olsun, ister kullandığınız arabanın rengi olsun hepsi dış dünyaya sizin hakkınızda fikir verir. Elbette tercih edilen renklerin ne anlama geldiğini bilen kişiler, diğer insanlarla daha rahat iletişime geçerler. Bu konu özellikle siyasiler üzerinde detaylıca incelenir. Özellikle de kravat tercihlerinde. Mavi daha barışçıl simgelenirken, kırmızı daha yırtıcı bir anlam ifade eder. Belki bugüne kadar böyle düşünmemiştiniz ama şimdi bir de bu açıdan bakın 🙂

Beyaz Renk 

Oldukça bağımsız ve organize karakter. Her problemi çözmek için mantıklı yollar deneyen kişilik.

Siyah Renk

Hayatı ve gücü kontrol etmek için çabalayan karakter fakat, bu genelde artistik ve sezgiseldir. Diğerleri ile iyi şeyleri paylaşmayan kişilik.

Gri Renk

Soğuk kanlı ve kendi halinde, çok güvenilir, uyumlu ve barışçıl bir kişilik.

Kırmızı Renk

Lider ve kararlı karaktere sahip, eylem ve davranışlarında risk alan, en büyük isteği ise fitness yapmak olan kişilik.

Mor Renk

Gizliliğe ve duygusallığa ihtiyacı olan mükemmeliyetçi, humanist ve diğer insanlara yardıma koşan kişilik.

Pembe Renk

Hayatında koşulsuz sevgiyi isteyen ve yaşıtları (benzer, emsalleri) tarafında kabul edilemeyi bekleyen kişilik.

Turuncu Renk

İnsanlarla vakit geçirmeyi ve sosyalleşmeyi seven karakter. Grubu, arkadaş çevresi, iş arkadaşları tarafından kabul ve saygı görmeyi bekleyen kişilik.

Mavi Renk

Mutlak güven ve içselleştirilmiş barışı isteyen karakter. Her zaman başkaları ve başkalarının ihtiyacı için çabalayan kişilik.

Yeşil Renk

Başka insanlara ve kendine karşı çok dürüst ve sadık olan karakter. Hayatta en çok itibarını düşünen ve korumaya çalışan kişilik.

Sarı Renk

Öğrenmeyi ve öğrendiklerini başkalarıyla paylaşmayı seven karakter. Her zaman kendini ve şahsiyetini ifade etmeye çalışan kişilik.

Kahverengi Renk

Harika bir arkadaş karakteri, istikrar ve süreklilik değerlerine sahip hayatı basitleştiren kişilik.

Her rengin kendine has özellikleri vardır. Hiçbiri için iyi yada kötü denilemez elbette ama tercih edilen renkler karşımızdaki insanlara elbette mesajlar gönderir, belki de bundan sonra kişileri bu şekilde okuyabilirsiniz.

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş