Sucuk mu Mucuk mu?

İlk izlediğimde hemen ilgimi çeken bir reklam kampanyası olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Samimi bulduğumu açıklamak istiyorum. Özellikle Ramazan ayı dolayısıyla açlığın tavan yaptığı, gözümüzün gördüğü herşeyi yeme potansiyeline sahip iken böyle bir reklamın satış rakamlarına ciddi etkisinin olacağını düşünüyorum.

Tabi eski dönem sucuk reklamlarına göre lezzetin değil de mutluluğun ön plana çıkarıldığını söylemek istiyorum. Yanlış hatırlamıyorsam eski dönem reklamların ciddi etkilerinden dolayı RTÜK’e başvuru yapıldığını ve “Alan var alamayan var, çocuklarımız istiyor” gibisinden veryansın edildiğini, hatırlıyor gibiyim.

Pazarda rekabet eden diğer markaların böylesine bir sezonu neden sessiz geçirdiğini anlamak mümkün değil. Herhangi bir reklam yada sosyal medya içeriğine denk gelmedim. Özellikle Şahin gibi bir markanın es geçebileceğini düşünmedim doğrusu.

Sonuç olarak mutluluğun yemekle elbette bir ilişkisi mevcut, kişiden kişiye farklılık gösterir. Sucuk-Mucuk sloganının iz bırakan, kampanyanın akılda yer edinen ve samimi hissettiren bir çalışma olduğu ortada.

Beklenen sonuçların alınması dileğiyle 🙂

3 Yorum
  • Engin DEMİR
    00:02h, 24 Ağustos 2016 Cevapla

    Kişisel gelişim üzerine yazılarını bekliyoruz

  • Engin DEMİR
    00:01h, 24 Ağustos 2016 Cevapla

    Senide marka olarak görmek isterim

Ne düşündüğünü bizimle paylaş