Twitter’da Takip Edilmemeniz İçin 7 Geçerli Neden

Twitter diğer sosyal ağlardan bağımsız kendi hengamesi içerisinde devinip duran bir mecra. Elbette sosyal medyanın güçlü kanallarından. Diğer sosyal ağlara nazaran kullancı sayısı özellikle Facebook ile karşılaştırıldığında daha düşük kalıyor. Fakat özellikle devlet başkanları, gazeteciler, yazarlar gibi kesimin kullanması Twitter’ı vazgeçilmez sosyal ağlardan kılıyor.

Twitter’da gerek bireysel, gerekse işletme olarak temsil önemlidir. Elbette takipçi sayılarının yüksek olması kullanılan hesabın etkiletişimi açısından öncelikli nedendir. Burada insanlar sizi neden takip etsin cevabından ziyade, neden takip etmez sorusunun cevabına birlikte bakalım.

Biyografi

Twitterda takipçilerinize kim olduğunuzu, yaşadığınız yer, varsa bağlantı adreslerinizi paylaşmanız kullanıcının sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinmesini sağlayacaktır. Bunu yapmak sadece 30 saniyenizi alacaktır. Bu alan boş ise takibe değer bulmayacaktır.

Profil Resmi

Başlangıç olarak “Yumurta” resmi ile devam etmeniz kabul edilemez. Takipçilerinize zaman probleminiz olduğunu, küçük bir resim yada sembol bırakmak için yeterince zamanınız olmadığını hissettirecektir. Bu anlamda profil fotoğrafınızı mutlaka bulundurmalısınız.

Kilitli Hesap

Kullanıcılar takip ettikleri hesapların twitlerini beğenmek ve retweet etmek isterler, bu anlamda kilitli hesap kullanmanız kullanıcıların işine gelmeyecektir. Eğer beğenemeyecek yada retweet edemeyeceksem neden takip etmeliyim, sorusunu sormalarına neden olacaktır. Elbette gizlediğiniz birşeyler yok ise hesabınız neden kapalı? Twitter’ın doğasına aykırı…

Kullanım Alışkanlığı

Twitter’da son gerçekleşen aktiviteler ile ilgili zaman göstergesi bulunmaktadır. Yani son tweetinizi ne zaman attığınız kullanıcılar tarafından bilinmektedir. Bu anlamda bir aydan uzun süre sessiz kalmanız kullanıcılar tarafından unfollow yemenize yeterli bir neden olacaktır. Mutlaka üzerinden uzun zaman geçmeden, varlığınızı belirten gönderiler yapmanız gerekmektedir. Aksi halde “zaten birşey paylaşmıyor, takibe değmez” algısı yaratacaktır.

Paylaşım Sıklığı

Hergün tweet atmak zorunda değilsiniz, sırf tweet atmak için özensiz ve gereksiz gönderileri kullanıcılar hemen fark edecektir. Takibe değer bulmayacaktır.

Takip Sayısı

Sizi takip edenlerden daha fazla kullanıcıyı takip etmeniz, değersizlik hissiyatı yaratacağından, sizi takip etmeye niyetlenmiş bir kullanıcıyı vazgeçirmeye sebebiyet verecektir. Takipçilerinizden daha fazla insanı takip etmemelisiniz.

İş Paylaşımları

İşinizi çok sevebilirsiniz, ama bu başkaları da sevecek manasını çıkarmaz. Sürekli işinizle ilgili paylaşımlar yapmanız da kullanıcılar tarafından kabul görmeyebilir. Bu anlamda arada takipçi kitlenizin etkileşimini arttıracak konulardan da bahsetmeniz gerekecektir. Aksi takdirde sıkıcı bir hesap olmaktan ileriye gidemezsiniz.

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş