Üçüncü Devre – Treto Poluvreme

Makedonya yapımı olan Üçüncü Devre – Tero Poluvreme filmi 2012 yılında gösterime girmiştir. Tarih, Spor ve Drama konulu filmin yönetmenliğini Darko Mitrevski yaparken, başrollerinde; Katarina Ivanovska, Sasko Kocev, Richard Sammel yer almaktadır. 113 dakika (1:53 st) süren filmin IMDB puanı ise 7.9’dur.

Üçüncü Devre – Treto Poluvreme Film Konusu

Makedonya’da yaşayan ve II. Dünya Savaşı sırasında göçmek etmek zorunda kalan Rebecca (Katarina Ivanovska)’nın yaşadığı yeri torunu ile birlikte ziyaret etmesiyle başlıyor film. Çok iyi bir futbol takımı kurmayı planlayan Dimitriy, Alman teknik direktör Yahudi Rudolph Spitz’i takımın başına getirerek çalıştırmaya başlar. İlk başlarda çıktığı maçta sayısız gol yiyen Makedon takım, yeni teknik direktör ile toparlanarak daha güçlü hale gelmiştir.

Filmde takım futbolcularından Kosta ile Yahudi Bankerin kızı olan Rebeca’nın aşk konusu da ele alınmaktadır. Nazilerin işgali ile ülkede her şey alt-üst olmaya başlar. Çok iyi bir takım haline Makedon takımı, çıktığı her karşılaşmada rakiplerini yenmektedir. Teknik direktörler Spitz; sanki geleceği görmüş gibi takımını yetiştirmektedir. Nazilerin isteği üzerine düzenlenen maçta, takımın yenilmesi istenir ve Yahudi olduğu için Spitz, Nazi yönetimindeki takımını ancak tribünden izleyebilmekte ve son maçında ise stada alınmamaktadır.

Filmin geneline baktığımız zaman biraz futbol tekniği biraz Naziler biraz da aşk ağır basmaktadır. Yani filmi futbol açısından da seyredebilirsiniz. Lakin filmin çok doyurucu olduğunu söyleyemesem de “Fena değil” kıvamında nitelendirebilirim. Filmde en çok teknik direktörün rolünün hoşuma gittiğini söyleyebilirim.

Şimdiden keyifli seyirler diliyorum.

Üçüncü Devre – Treto Poluvreme Film Oyuncuları

Katarina Ivanovska, Sasko Kocev, Richard Sammel, Rade Serbedzija, Emil Ruben, Mitko Apostolovski, Verica Nedeska, Igor Angelov, Toni Mihajlovski, Gorast Cvetkovski, Oliver Mitkovski, Ivica Dimitrijevic, Aksel Mehmet, Dimitrija Doksevski, Milan Tocinovski

Üçüncü Devre – Treto Poluvreme Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş