Youth – Gençlik

2015 İtalyan yapımı komedi, dram filmi olan Youth-Gençlik filmi İtalyan yönetmen Paolo Sorrentino tarafından çekilmiştir. Başrollerinde; Michael Caine, Harvey Keitel ve Rachel Weisz’in oynadığı film 124 dakika (2:04 st) sürmektedir. Filmin IMDB puanı ise 7,3’tür.

Youth – Gençlik Film Konusu

Fred ( Michael Caine ) ve Mick ( Harvey Keitel ) çok iyi eski arkadaştırlar ve yaşadıkları süre boyunca hep yaptıkları gibi, yine Alpler’in içerisinde yer alan termal otelde bir araya gelmişlerdir. Fred; emekli orkestra şefi, Mick ise yönetmendir. İkili şehrin gürültüsünden uzakta ve sessiz bir ortamda geçirdikleri günlerinde, otelde karşılarına çıkan kişi ve olayları seyretmektedirler. Eski günlerden bahseden sıkı arkadaşlar, artık yaşlılığın tam ortasındadırlar.

Film; yaşlılık-gençlik, geçmiş-gelecek, yaşam-ölüm ve bağlılık ile ihaneti anlatmaktadır. Oldukça uzun seyreden filmi izlerken açıkçası dram olması itibariyle etkili bir dramatik sahnenin yaşanacağını düşünüyordum. Ya da olayların ciddi manada birbirinden ayrı gerçekleşmesini yani gençlik ve yaşlılık gibi, ama olmadı. Filmde dramatize geçen tek olay Fred’in kızının kocasından boşanması olayı oldu. Çok da sansasyonel bir boşanma da değildi. Filmi süzgece koyup süzmeye kalkışırsanız, herhalde sonuçta elinizde hiçbir şey kalmayacaktır. Film bittiğinde “Ne izledim?” abondone olma durumuna karşı sizi de uyarayım. Çünkü sadece vakit öldürdüğümü düşünüyorum. IMDB puanına bakarak izlediğim film, beklentilerimin çok çok altında kaldı. Bu demek değildir ki film kötüdür. Size ait, size dair birşeyler bulabilirseniz film her zaman güzeldir. Belki de ben bulamadım. Sizin bulamayacağınız ne malum 🙂 Şimdiden keyifli seyirler diliyorum. Unutmadan belirteyim ki bazı bölümlerinin +18 olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Youth – Gençlik Film Oyuncuları

Rachel Weisz, Paul Dano, Harvey Keitel, Alex Macqueen, Michael Caine, Ian Attard, Loredana Cannata, Madalina Diana Ghenea, Nate Dern, Mark Gessner, Tom Lipinski, Chloe Pirrie

Youth – Gençlik Film Fragmanı

Yorum yok

Ne düşündüğünü bizimle paylaş